fbpx

Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych 16 lat w pływaniu - Ostrowiec

17 lipiec 2022

Pływalnia Rawszczyzna gościła w tym roku zawodniczki i zawodników rywalizujących w Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich na basenie 50 metrowym. W dniach od 14 do 17 lipca w Ostrowcu rywalizowało 361 zawodników ze 115 klubów.

W zawodach wziął udział nasz zawodnik Kacper Jasiński. Podopieczny trenera Bartosza Gałoty wystartował na 200, 400, 800 i 1500 stylem dowolnym. Najbliżej medalu Kacper był na dystansie 1500 metrów. Zajął 4 miejsce a do podium zabrakło jedynie 1,5 sekundy. Na 400m Kacper popłynął w Finale B, który ukończył na 12 miejscu w Polsce z nowym rekordem klubu 16-latków. Rywalizację na 800m stylem dowolnym ukończył również na 12 miejscu natomiast na 200 metrów był 29.

Nowy rekord klubu na 400m stylem dowolnym w kategorii 16-latków wynosi od teraz 4:20.15.

Gratulujemy naszemu zawodnikowi oraz trenerowi Bartoszowi Gałocie.