fbpx

Mała Świętokrzyska Liga Pływacka - 2 runda - Kielce

24 kwiecień 2021

24 kwietnia 2021, Kielce ponownie były gospodarzem ligowych zawodów. Tym razem na pływalni "Delfin" została rozegrana Mała Świętokrzyska Liga Pływacka.
W zawodach wzięło udział 141 zawodników z 8 klubów zrzeszonych w ŚOZP w tym 18 reprezentujących barwy naszego klubu.

Młodzi pływacy Korony-Swim 6-krotnie stawali na najżywszym stopniu podium, 4 x na drugim miejscu i 5 x na trzecim miejscu.
W rywalizacji sztafet na dystansie 4x50m stylem zmiennym, nasi 11 i 9-latkowie wygrali swoje wyścigi. Drużynowo klub uplasował się na 3 pozycji w punktacji generalnej.

Jan Tkacz – 1 raz brąz,
Sztafeta 4 x 50m stylem zmiennyn chłopców 11-lat (F. Lis, A. Sander, B. Kowalczyk, O. Krzysiek) – złoto,
Sztafeta 4 x 50m stylem zmiennym chłopców 9-lat (I. Szewczyk, B. Prasał, K. Mucha, T. Pietrasiak) – złoto.

Na zakończenie zawodów wręczane były statuetki dla zawodników z najwyższym wynikiem punktowym FINA i tutaj również wygrali nasi chłopcy: Oskar Krzysiek wśród 11-latków oraz 9-letni Bartosz Prasał.