fbpx

X Jubileuszowy Puchar Solnego Miasta 2020 - Finał - Wieliczka

24 październik 2020

Dwunastka podopiecznych trenera Tomasza Żmiejko wzięła udział w Finale X Jubileuszowego Pucharu Solnego Miasta, który odbył się 24 października 2020 roku w Wieliczce. Mimo trudnych warunków i ograniczeń organizatorzy stanęli na wysokości zadania. DJ, transmisja live, nagrody do szóstego miejsca, puchary z soli, nowoczesne medale, eliminacje i finały sztafet oraz wyścigi w formule RACE to elementy składające się na dużą atrakcyjność wielickich zawodów.

- sztafeta 4x50m stylem zmiennym (Nalej, Kundera, Górski, Konopka) - 3 miejsce

Atrakcją Finału były wyścigi w formule Race. Wyścigi w tej formule odbywały się w konkurencji 50m stylem motylkowym oraz 100m stylem dowolnym. Najlepsza szóstka z poprzednich rund w tych konkurencjach brała udział w półfinale a po 6-8minutach trójka półfinałowych zwycięzców ścigała się w finale. Finał 50m stylem motylkowym dziewcząt 11-lat wygrałą Aleksandra Prasał. W finale 100m stylem dowolnym Ola zajęła drugie miejsce. Do finału 100m stylem dowolnym chłopców 11-lat awansował również Maciej Nalej. Uplasował się w nim na trzeciej pozycji.

Tytuł najlepszej zawodniczki 11-letniej rundy Finałowej powędrował do Oli Prasał. Statuetkę dla trzeciego najlepszego zawodnika 11-letniego rundy otrzymał Maciek Nalej.

Ponadto w trakcie rywalizacji w Wieliczce, Ola Prasał po raz kolejny poprawiała rekordy okręgu świętokrzyskiego. Rekord na dystansie 100m stylem grzbietowym wynosi teraz 1:12.49s natomiast na 50m stylem motylkowym 31.95s.

Tegoroczny cykl zawodów o Puchar Solnego Miasta składał się z trzech rund. Pływacy Korony-Swim wzięli udział w rundzie II i rundzie Finałowej, w których w wywalczyli łącznie 23 medale. 10 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych. Wynik ten dał nam 7 miejsce w klasyfikacji medalowej cyklu na 41 klubów. Aleksandra Prasał otrzymała Puchar z soli i została najlepszą zawodniczką 11-letnią całego cyklu. Maciek Nalej w klasyfikacji na najlepszego zawodnika 11-lat zajął trzecie miejsce.