fbpx

6 runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej - Ostrowiec Św

19 październik 2019

19 października 2019 roku, w Ostrowcu Świętokrzyskim na pływalni „Rawszczyzna” odbyła się finałowa runda XVIII edycji Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Do zawodów zgłoszono 144 zawodników z 9 klubów.

W startach indywidualnych, zawodnicy Korony-Swim stawali 19 razy na podium. Na najwyższym stopniu podium 11 razy, 4 razy zajmowali miejsce drugie i 4 razy trzecie. Na podium stawały również nasze sztafety 4 x 200m stylem dowolnym, które wywalczyły 1 raz pierwsze miejsce i 3 razy drugie.

Miejsca na podium zajmowali:

Julia Michalska - 1 miejsce na 200m stylem grzbietowym i 1 miejsce na 200m stylem zmiennym,
Olaf Kundera - 1 miejsce na 50m stylem klasycznym i 1 miejsce na 200m stylem zmiennym,
Beata Gil – 1 miejsce na 100m stylem motylkowym i 2 miejsce na 800m stylem dowolnym,
Zuzanna Wójcik - 1 miejsce na 200m stylem zmiennym i 2 miejsce na 100m stylem dowolnym,
Maciej Błaut - 1 miejsce na 200m stylem grzbietowym i 2 miejsce na 100m stylem motylkowym,
Kamil Janus - 1 miejsce na 100m stylem dowolnym i 3 miejsce na 800m stylem dowolnym,
Szymon Morawski – 1 miejsce na 200m stylem zmiennym i 3 miejsce na 100m stylem dowolnym,
Dariusz Krawczyk - 1 miejsce na 400m stylem zmiennym,
Aleksander Segieta - 1 miejsce na 100m stylem motylkowym,
Piotr Orzeł - 2 miejsce na 50m stylem klasycznym,
Aleksandra Czerwińska - 3 miejsce na 100m stylem dowolnym,
Mateusz Turek - 3 miejsce na 100m stylem motylkowym,
Sztafeta kobiet 14 lat – 1 miejsce na 4 x 200m dowolnym (J. Michalska, A. Czerwińska, Z. Wójcik, B. Gil),
Sztafeta kobiet 15 lat i starszych – 2 miejsce na 4 x 200m dowolnym (J. Gil, W. Jagielska, E. Szczęsna, K. Sell),
Sztafeta mężczyzn 14 lat – 2 miejsce na 4 x 200m dowolnym (K. Janus, P. Orzeł, M. Błaut, O. Kundera),
Sztafeta mężczyzn 13 lat – 2 miejsce na 4 x 200m dowolnym (K. Jasiński, S. Morawski, M. Turek, D. Krawczyk).

W zawodach padły dwa rekordy Korony-Swim Kielce. Ustanowiła je Julia Michalska. Wynik Julii na 200m stylem grzbietowym 2:31,92s to nowy rekord 14, 15 i 16-latek natomiast wynik na 200m stylem zmiennym 2:32,82 to rekord klubu 14-latek.
W podsumowaniu tegorocznej edycji Dużej Ligi, Korona-Swim zajęła 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Sukcesami dla kilkorga naszych zawodników okazały się klasyfikacje indywidualne. Zuzanna Wójcik została najlepszą zawodniczką Ligi w kategorii 12-lat. Trzecią dwunastolatką Ligi została Aleksandra Czerwińska. Trzecią zawodniczką w kategorii 14-lat została Julia Michalska. Trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajmowali również nasi chłopcy: Szymon Morawski w kategorii 12-lat, Dariusz Krawczyk w kategorii 13-lat oraz Maciej Błaut trzeci w kategorii 14-lat.
Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów.